Her yıl ARLAB bünyesinde Temmuz ayında düzenlenen staj programı, 26 Temmuz – 1 Ağustos 2015 tarihleri arasında “XI. ARLAB HÜCRESEL, MOLEKÜLER ve ANALİTİK TEKNİKLER KURSU” adıyla düzenlenmiştir. 16 farklı üniversite ve kurumdan toplam 42 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiş olan kurs süresince İYTE, EGE, DOKUZ EYLÜL ve SELÇUK üniversitelerinden alanında uzman 10 öğretim üyesi eğitim vermiştir.Teorik eğitimin yanında katılımcılara eğitmenler ve asistanlar eşliğinde uygulama yapabilme imkanı sağlanmıştır. Kurs için 2229-TÜBİTAK Bilimsel Etkinlikleri Destekleme programına başvuru yapılmış ve olumlu sonuçlanması neticesiyle 30 öğrenciye Tübitak desteği (yol, iaşe, konaklama giderleri) sağlanmıştır.

 

grafik3Katılımcıların bağlı olduğu kurumların dağılım grafiği 

 

grafik426 Temmuz-01 Ağustos  2015  tarihlerinde düzenlenen ARLAB XI. Hücresel, Moleküler ve Analitik Teknikler Kursu geri bildirimleri 

 

 

 

arlab resim2002 yazında üniversitemiz Tıp Fakültesi bünyesinde yer alan Öğrenme Kaynakları Merkezine bağlı olarak kurulan Araştırma Laboratuarı- ARLAB, açılışından bugüne artan ilgi ile karşılanmıştır.
>>DEVAMI>>