PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ


Bu proje TUBITAK tarafinan desteklenmektedirYüksek lisans ve doktora süresince taşkınların modellenmesi, taşkın alanlarının belirlenmesi ve Coğrafi Bilgi Sistemlerinin taşkın analizinde kullanımı konularında uzmanlaşmış olan Dr. Gülay Onuşluel Gül, hidroloji, istatistik, taşkın kontrolü, entegre su kaynakları yönetimi, hidrometrik verilerin değerlendirilmesi, iklim değişikliğinin su kaynakları üzerine etkilerinin incelenmesi gibi konularda gerçekleştirilen araştırmaların yanı sıra ulusal ve uluslar arası projelerde de aktif olarak çalışmıştır.
2006-2008 yılları arasında doktora sonra sonrası araştırmasını yapmış olduğu Danimarka Teknik Üniversitesi’nde akademik çalışmalara da katılmış ve yüksek lisans seviyesinde tez yürütücülüğü yapmıştır.  Dr. Onuşluel Gül, halen Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik, Hidroloji ve Su Kaynakları Anabilim Dalı bünyesinde akademik çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Akademik Özgeçmiş:http://www.deu.edu.tr/akademik/index.php?cat=3&akod=19970367
 
COST ES0901 (European procedures for flood frequency estimation (FloodFreq)) Aksiyonu Yönetim Komitesi:  http://w3.cost.eu/index.php?id=206&action_number=ES0901      Tasarım ve Programlama : Yetkin Değirmenci  tarafından yapılmıştır.