Ulusal İnovasyon GirişimiUlusal İnovasyon Girişimi'nin amacı; Türkiye'de inovasyon politikalarının oluşturulması ve uygulanması safhalarında özel sektör - üniversite - sivil toplum işbirliğini pekiştirmek ve yönlendirmek; siyasi irade ve kamu kurumlarıyla diyaloğu geliştirip görüş ve öneriler hazırlayarak inovasyon politikaları oluşturma sürecine katkıda bulunmak; ve inovasyon konusunda kamuoyunda bilinç oluşturmak.

Ulusal İnovasyon Girişimi'nin kapsamı; 2023 Türkiyesi ve İnovasyon, İnovasyonun Finansmanı, İnovasyon için İnsan Kaynağı ve Yetenekler, Ortam ve Altyapı ve Kamuda İnovasyon başlıklarından oluşan bir Strateji Dokümanı hazırlanmıştır.Gaziantep Sanayi Odası, Girişimcilik Enstitüsü kurdu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Gaziantep Sanayi Odası(GSO) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı(TEPAV) işbirliğiyle, `GSO-Girişimcilik Enstitüsü` kuruldu.


'Bölgesel İnovasyon Merkezleri' projesi tanıtıldı
Proje,TÜSİAD, TÜRKONFED ve TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu ve Ulusal İnovasyon Girişimi tarafından yürütülüyor<<


GSO'nun ' Ar-Ge ve İnovasyon Ödülleri' Başvurusu Başladı
İnovasyon Vadisi Gaziantep" projesi kapsamında yapılacak olan, 2009 yılı ‘Ar-Ge ve İnovasyon ödülleri' için başvuru süresi başladı.


İnovasyon Zirvesi hedefine ulaştı
Türkiye`nin önemli işadamları ve yöneticileri üç gün boyunca üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek tecrübelerini ve başarı hikâyelerini aktardı.


Arge Destek Projesi Yarışması
Mucitler buluşlarıyla yarışmaya müracaat ediyor.

 

 

 

Referanslar :

1) http://ref.advancity.net

2) http://www.inovasyondunyasi.com

 

 

Duyuru

Üniversitemizin değerli öğretim elemanları:

24-25 mayıs 2010 tarihinde yapılacak olan "1.Global Inoviz Conferance" toplantısında özellikle yurtdışındaki  (ABD ve Avrupadan) önemli üniversitelerden (Harvard,Duke vb.) Biyomedikal alanında önemli isimlerin   yeralacağı toplantının web sayfası  www.izmirforhealth.com . Bilginize sunulur.

Prof.Dr.Hasan Havıtçıoğlu DEÜ.İNOVİZ koordinatörü.

Not:
Toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi kontenjanı ile  indirimli  ücretle (50 dolar ) katılmak için serap.guden@esbas.com.tr mail ile müracaat gerekmektedir.Dokuz Eylül Üniversitesi İnoviz Kordinasyon Kurulu
 İnovasyon Formu İçin tıklayınız.
Çalıştay " Araştırma - Buluş- Patent Yolunda Üniversite "  
Çalıştay tarih yer gibi bilgiler için tıklayınız.

Reklam Verin