Dokuz Eyll niversitesi Saglik Hizmetleri MYO by Bilgi Islem

DUYURULAR KÖŞESİ

duyuru-shmyoYüksekokulundaki Genel Haber, Duyuru ve İlanlara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

STAJ

shmyo stajDeğerli Öğrencilerimiz Staj Süreçleriniz İle İlgili Dikkat Edilecek Kurallar ve Staj Dosyasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

MEDYA

sosyal-medyaYüksekokulumuz hakkında haberlere, etkinlik ve duyurulara sosyal medya aracılığı ile ulaşabilir sayfamızı beğenerek bizi takip edebilirsiniz.

 

BAĞLANTILAR

baglantilarSiz değerli personelimiz ve öğrencilerimiz için gruplamış olduğumuz faydalı bağlantılara buradan ulaşabilirsiniz.

D.E.Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.

GÜNCEL DUYURULAR

 * TEK DERS SINAVI (13/09/2017)

HAKKIMIZDA

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 21 Kasım 1989 tarihli toplantısında sağlık alanındaki nitelikli insan gücü açığının kapatılması amacıyla Üniversitemiz bünyesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına karar verilmiştir.

Üniversitemiz  Senatosunun 06 Şubat 1990 tarihli toplantısında aldığı karar, Yürütme Kurulunun 16 Mart 1990 tarihli toplantısında incelenmiş ve 1990-1991 eğitim-öğretim yılında “Hemşirelik”, “Radyoloji” ve “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik” programlarının açılmasına, "Tıbbi Laboratuvar Teknikleri" Programının 1991-1992 eğitim yılında, "Radyoterapi" Programının 1992-1993eğitim yılında, "İlk ve Acil Yardım"  Programının 1993-1994 eğitim yılında, "Anestezi" Programının 1994-1995 eğitim yılında, "Odyometri" Programının 2008-2009 eğitim yılında, "Nükleer Tıp Teknikleri" Programının 2012-2013 yılında açılarak ve hangi programa kaç öğrencinin alınacağı 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca uygun görülmüştür. Toplam sekiz programda eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

deushymo

Geçmiş Dönem Müdürlerimiz Sırasıyla;

Prof.Dr.Necla ÇEVİK

Prof.Dr.Nedim ÇAKIR

Prof.Dr.Nurullah AKKOÇ

Prof.Dr.M.İlgi ŞEMİN

Prof.Dr.A.Orhan MAĞDEN

Prof.Dr.Atila AKKOÇLU

 

Şuan Görevdeki Yüksekokul Müdürümüz:

 

Prof.Dr.Pınar BALCI

Müdür 

 

MİSYONUMUZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun misyonu; sağlık alanında; uluslararası mesleki ölçütlere uygun olarak hazırlanmış eğitim programları aracılığıyla, bilimsel, teknolojik, çağdaş değerler doğrultusunda, üstün bilgi ve beceri ile donatılmış, topluma faydalı teknik elemanların yetişmesini sağlayarak, ülkemiz sağlık hizmetlerinin gelişmesi ve güçlenmesine katkıda bulunmaktır.

VİZYONUMUZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun vizyonu;ulusal ve uluslar arası düzeyde saygın, tercih edilen, üretken, çevresi ile etkin iletişim kurabilen, ekip çalışması yapabilen, toplumsal gereksinimler doğrultusunda mesleki becerilerle donatılmış ve ülkesine karşı sorumluklarını bilen sağlık teknikerlerinin yetiştirilmesinde öncü eğitim kurumu olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun kalite politikası;kalite yönetim sistemi çerçevesinde sürekli gelişen, eğitim, öğretim, araştırma alanında etkin, paydaşları ile birlikte uluslararası standartlarda öncü kurum olmaktır.

KALİTE HEDEFLERİMİZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun kalite hedefleri;
*Sağlık ve eğitim alanında akademisyen ve öğrencilerimizin katılabileceği yılda en az bir konferans/ sempozyum veya kurs düzenlemek.
*Yüksekokul Web sitesini sürekli geliştirmek
*Yüksekokul çalışanlarının yılda en az 10 saat eğitim almasını sağlamak.
*Yılda bir kez Yüksekokul Akademik ve İdari Personel ile öğrencilerimizin katıldığı sosyal bir etkinlik düzenlemek.
*Yüksekokul alt yapı çalışmalarına kaynaklık edecek nitelikte yılda en az bir akademik proje üretmek.
*Bütün birimlerin istatiksel olarak değerlendirilerek durum tespitinin yapılması.
*Akademik personelin bilimsel araştırmalarının durum tespitinin yapılması.

1 6  1 7  1 8  1 5  1 2  ansl  1 4  1 3