Tıp Bilişimi Derneği, 28 Nisan 2018’de 2. İzmir buluşmasını gerçekleştiriyor.

1999 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Ulusal Kongreleri, Uluslar arası İşbirlikleri ve Çalışma Grupları ile ülkemizdeki Tıp Bilişimi alanını yönlendiren TIP BİLİŞİMİ DERNEĞİ, ilki 13 Nisan 2014 tarihinde yapılmış olan buluşmanın ardından, 28 Nisan 2018 tarihinde çok zengin bir içerik ve programla alanla ilgili çalışan akademisyenleri, firmaları ve geleceğin tıp bilişimcilerini İzmir’de buluşturmayı hedefliyor.

Çok sayıda üniversite ve konuyla ilgili birimlere sahip olan Ege bölgesinde gerçekleşecek olan toplantının, multidisipliner çalışmayı gerektiren alanımızda var olan tanışıklıkları daha da çoğaltacağına ve önemli bir motivasyon yaratacağına inanıyoruz.

Bu toplantının amacı doğrultusunda, başka kurumsal faaliyetleri paylaşmak, ülkemizdeki tıp bilişimi sorunlarını ele almak ve güncel araştırma konularından bir seçki ile bilgi paylaşımı hedefliyoruz.

İlave olarak, toplantıdan bir gün önce düzenlenecek ve SİU 2018 kurultayı ile işbirliğinde gerçekleştirilecek “Karaciğer Bölütleme Algoritmaları Yarışıyor” organizasyonunun sonuçlarını da tartışacağımız buluşmamızın çok verimli ve renkli geçeceğini umuyoruz.

Toplantı programı ilgili linkte sunulmuştur. Etkinliğimizin kurumunuzdaki ilgili akademisyenlere duyurulmasından ve ekibinizle birlikte sizleri aramızdan görmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyoruz. Sizleri ve ekibinizi bu toplantıya davet ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Tıp Bilişimi Derneği Adına Prof.Dr.Oğuz Dicle

Not: Katılım Ücretsizdir. Katılım bilginizi 13.4.2018 tarihine kadar gokhan.karakulah@deu.edu.tr adresine iletmenizi bekliyoruz.